Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 16.12.2018
11:00–12:30

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Muzyczne Praskie Pudełka | muzyczne warsztaty rodzinne

Czy dźwięki ułożone w malutką kompozycję można schować do pudełka? Jak zamienić starą fotografię w partyturę? Czy opowieści z Grochowa, Saskiej Kępy i Starej Pragi mogą zabrzmieć w języku małych instrumentów perkusyjnych? Dysponując zestawem instrumentów oraz skarbami Muzeum Warszawskiej Pragi pod okiem Dagny Sadkowskiej i Anny Bąk będziemy szukać muzycznych opowieści i komponować własne. Każdy uczestnik i uczestniczka zabierze swoją do domu w praskim muzycznym pudełku.

Prowadzące:
Dagna Sadkowska, skrzypaczka, solistka i kameralista, członkini i współzałożycielka zespołu muzyki współczesnej Kwartludium, edukatorka. Jest autorką cyklu „Muzyczne Obrazy”, realizowanego we współpracy i w przestrzeni Narodowej Galerii Sztuki Zachęta oraz autorką „Internetowego Zbioru do Edukacji Muzycznej”. Kuratorka i pomysłodawczyni „Warszawskiej Jesieni Klubowo”, pomysłodawczyni cyklu koncertów dla dzieci i dorosłych „Dzika Klasyka” oraz „Mała Dzika Klasyka”, Jest także członkinią grupy nadzorującej europejski projekt promujący muzykę współczesną „New:Aud” oraz pracuje w Gimnazjum Przymierza Rodzin nr 2.

Anna Bąk, przewodniczka warszawska, edukatorka Muzeum Warszawskiej Pragi.

Wstęp: bezpłatny, wejściówki do pobrania w kasach i online: bit.ly/2DEvS9L
Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, sala Penthouse


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.