niedz., 18.11.2018

Muzyczne Praskie Pudełka | muzyczne warsztaty rodzinne

Czy dźwięki ułożone w malutką kompozycję można schować do pudełka? Jak zamienić starą fotografię w partyturę? Czy opowieści z Grochowa, Saskiej Kępy i Starej Pragi mogą zabrzmieć w języku małych instrumentów perkusyjnych? Dysponując zestawem instrumentów oraz skarbami Muzeum Warszawskiej Pragi pod okiem Dagny Sadkowskiej i Anny Bąk będziemy szukać muzycznych opowieści i komponować własne. Każdy uczestnik i uczestniczka zabierze swoją do domu w praskim muzycznym pudełku.

Prowadzące:
Dagna Sadkowska, skrzypaczka, solistka i kameralista, członkini i współzałożycielka zespołu muzyki współczesnej Kwartludium, edukatorka. Jest autorką cyklu „Muzyczne Obrazy”, realizowanego we współpracy i w przestrzeni Narodowej Galerii Sztuki Zachęta oraz autorką „Internetowego Zbioru do Edukacji Muzycznej”. Kuratorka i pomysłodawczyni „Warszawskiej Jesieni Klubowo”, pomysłodawczyni cyklu koncertów dla dzieci i dorosłych „Dzika Klasyka” oraz „Mała Dzika Klasyka”, Jest także członkinią grupy nadzorującej europejski projekt promujący muzykę współczesną „New:Aud” oraz pracuje w Gimnazjum Przymierza Rodzin nr 2.

Anna Bąk, przewodniczka warszawska, edukatorka Muzeum Warszawskiej Pragi.

Wstęp: bezpłatny, wejściówki do pobrania w kasach i online: bit.ly/2DEvS9L
Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, sala Penthouse