czw., 27.04.2017

Wstęp bezpłatny

Na miarę od krawca

Krawiectwo miarowe, bieliźniarstwo, gorseciarstwo, hafciarstwo oraz modniarstwo to zawody, które tradycyjnie zrzeszał warszawski Cech Krawców i Rzemiosł Włókienniczych. Jest najstarszą tego typu organizacją warszawską z historią sięgającą 1380 roku.

O cechu, współczesnej kondycji krawiectwa miarowego, możliwościach kształcenia w tym zawodzie oraz relacjach z projektantami opowiedzą zaproszeni goście:

– Tadeusz Kierepka, mistrz krawiecki, Podstarszy Cechu, Wiceprezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

– Krystyna Żuberek, właścicielka Pracowni Krawieckiej Agencja Ochrony Mody specjalizującej się w  krawiectwie damskim miarowym.

– Grażyna Popis, wicedyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego z ul. Mińskiej 1/5 opowie o Kwalifikowanych Kursach Zawodowych oraz Pracowni Krawieckiej zorganizowanej przez Centrum w 2016 roku.

Zdjęcia z pracowni krawieckiej CKP, fot. Grażyna Popis