Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 29.05.2021
11:00–12:30

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 PLN

Naturalne farbowanie tkanin z indygo

Grafika. Na białym tle czarne i zielone liście. a jednym liściu napis Zielone rzemiosło

Przejdziemy przez cały proces barwienia naturalnych tkanin w kadzi indygo. Barwienie poprzedzone będzie wstępem teoretycznym, a potem każdy zaplanuje indywidualny sposób barwienia. Efekt zależał będzie od rodzaju tkaniny, złożenia lub związania jej dla uzyskania wzoru, natomiast intensywność koloru od długości samego barwienia.

Na miejscu udostępnimy ok. 60 cm kawałek białego lnu, ale możesz też przynieść swoją tkaninę do farbowania pod warunkiem, że będzie mała – maksymalnie t-shirt i że będzie naturalna (bawełna, len, konopia, bambus). Zafarbowany materiał można użyć podczas następnego warsztatu by uszyć z niego bikini do opalania. Na miejscu dla chętnych dostępne będą wykroje, by móc całościowo zaprojektować wygląd opalaczy jeszcze przed zabarwieniem materiału.

https://youtu.be/OSgHSsfLBMA

Limit miejsc: 10

Sprawdź pozostałe wydarzenia z cyklu Zielone rzemiosło


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.