Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 15.09.2019
16:00–18:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
bezpłatne wejściówki do odbioru online i w Muzeum

Niedziela z rzemiosłem – Aanda

„Niedziele z rzemiosłem” to cykl spotkań z rzemieślnikami towarzyszący wystawie „Oblicza nowego rzemiosła” zorganizowanej w Muzeum Warszawskiej Pragi z okazji 2. urodzin Projektu Pracownie. To możliwość poznania współczesnych twórców rzemiosła oraz zmierzenia się z czynnościami, które w swojej codziennej pracy wykonują rzemieślnicy.

15 września odbędzie się drugie wydarzenie cyklu – o swojej pracy opowie Alina Grabiec z pracowni Aanda.

W ramach pokazu Alina wyjaśni budowę książki w twardej oprawie oraz wykona okładkę notatnika. Zademonstruje, jak wygląda łączenie zszytego i przyciętego wieloskładowego bloku z przygotowaną okładką. W ramach wydarzenia chętni będą mogli pod okiem rzemieślniczki wykonać przeszycie składki do bloku – na miejscu będzie dostępny papier do składek z otworami oraz niezbędne akcesoria.

Aanda
Pasja do przedmiotów rzemieślniczych w przypadku Aliny Grabiec i Artura Stępniaka przerodziła się we własną działalność. W swoich projektach łączą oni tradycyjne metody szycia szkicowników z nowoczesnymi technologiami. Młodzi twórcy nazywają się żartobliwie „oprawcami” – poza projektowaniem i szyciem szkicowników, notesów i albumów zajmują się również oprawianiem prac naukowych oraz książek.

Kolejne części cyklu:

29 września (niedziela), godz. 16.00–18.00
Niedziela z rzemiosłem – Martoczki

Organizatorzy: Projekt Pracownie, Muzeum Warszawskiej Pragi
Partnerzy wydarzenia: NÓW. Nowe Rzemiosło, Magazyn Miasta/ Cities Magazine, Łyk Kultury

 

Fot. Radek Zawadzki / Aanda Craft


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.