Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 18.05.2024
18:00–23:45

Zwiedzanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp bezpłatny

Noc Muzeów na Pradze

Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi to zwiedzanie wystawy stałej oraz wystawy Prawobrzeżne, opowiadającej o dziewięciu niezwykłych kobietach związanych z prawobrzeżną Warszawą. Nauczycielka, antropolożka, ceramiczka, aktorka-zakonnica, pływaczka, działaczka syjonistyczna, harcerka, lekarka, malarka i gospodyni salonu artystycznego – takie pola działalności prezentują bohaterki wystawy.

Specjalnie z okazji Nocy Muzeów, zaraz po oprowadzaniach kuratorskich wystąpi Orkiestra Społeczna, zrzeszająca ludzi różnych zawodów, którzy spotykają się po pracy, żeby wspólnie grać i angażować się społecznie. Orkiestra koncertuje w takich miejscach jak szpitale, domy pomocy społecznej czy świetlice środowiskowe.

Program Nocy Muzeów:

  • godz. 19:00 – oprowadzanie po wystawie Prawobrzeżne,
  • godz. 20:00 – oprowadzanie po wystawie Prawobrzeżne,
  • godz. 21:00 – koncert Orkiestry Społecznej na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

Na oprowadzania trzeba pobrać bezpłatne bilety: bilety.muzeumwarszawy.pl


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.