sob., 14.05.2022 / niedz., 15.05.2022

Zwiedzanie
wstęp bezpłatny

NOC MUZEÓW: Otwarcie wystawy „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”

Noc Muzeów w Muzeum Warszawskiej Pragi!

Otwarcie wystawy prezentującej dorobek kultowego zakładu fotograficznego Saskiej Kępy, prowadzonego przez Panią Celinę Osiecką.

Wystawa „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne” to nie tylko prezentacja sylwetki wyjątkowej warszawianki. To także dokument półwiecza historii rzemiosła fotograficznego. Świadectwo zmian, które zaszły w dziedzinie fotografii, w kulturze, modzie i obyczajowości. Dowiedz się więcej o wystawie.

Muzeum Warszawskiej Pragi będzie otwarte do 24:00.
Ostatnie wejście o 23:30.

Liczba miejsc ograniczona.

Wystawie towarzyszy program wydarzeń towarzyszących.

Książka „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”

Antonina Gugała rozmawia z Celiną Osiecką o zakładzie oraz tradycyjnych technikach wykonywania zdjęć.

Książka do kupienia w księgarni w Muzeum Warszawskiej Pragi oraz online w sklepie Muzeum Warszawy.

Przeczytaj fragment książki i zobacz fotorelację z Zakładu Fotograficznego Celiny Osieckiej.

W punkt. Rozmowy na mieście

Posłuchaj odcinka podcastu „W punkt. Rozmowy na mieście”, w którym Celina Osiecka opowiada o pracy fotografki, sprzęcie, klientach.

Grafika. Na górze na różowym tle napis Celina Osiecka. Usługi fotograficzne. Poniżej wielokrotny portret uśmiechniętej Celiny Osieckiej z nałożonym filtrem w różnych pastelowych kolorach.