czw., 29.11.2018

Odlewanie sztukaterii | warsztat

Będzie to pokaz wykonania elementów sztukatorskich – odlewów za pomocą formy. Zobaczymy również, na czym polega metoda ciągniona, dzięki której wykonane są profilowane elementy, takie jak rozety, listwy czy fasety. Poznamy kulisy powstawania rozety projektu Bartosza Siorka prezentowanej na wystawie „Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem”.

Z uwagi na charakter warsztatów prosimy o założenie strojów, które mogą zostać pobrudzone.

Prowadzący: Grzegorz Boczkowski, mistrz sztukator; Tomasz Strobel prowadzący firmę Dekorum.

Grupa odbiorców: dorośli, młodzież, dzieci z rodzicami

Liczba miejsc: 30

Wydarzenie towarzyszące wystawie Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem