Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 29.07.2023
19:00–21:00

Koncert
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł

Olga Avigail i Tango Attack: „Rebeka tańczy tango” | Scena letnia

Koncert Polskie Tanga Hebrajskie: Olga Avigail Mieleszczuk (Izrael)  i Tango Attack (Polska)!

Dwa miasta ze wspólną historią i tangiem w tle. Opowieść, jak Tel Awiw z Warszawą tańczył kiedyś tango…

Tanga hebrajskie zajmują szczególne miejsce w repertuarze muzyki żydowskiej, wydawanej w przedwojennej Polsce, reprezentują nurt niespotykany w żadnym innym kraju europejskim.

Jest to fenomen, że jedne z pierwszych tang w języku hebrajskim powstały właśnie w Warszawie lat 30. Było to związane z jednej strony z niezwykłą popularnością tanga w Polsce, które były w znakomitej większości pisane przez polskich twórców żydowskiego pochodzenia, a z drugiej rozwojem ruchu syjonistycznego. Były to hebrajskie wersje popularnych polskich tang i były one przeznaczone na eksport do Palestyny. W latach 20. przybyło do ziemi Izraela wielu polskich Żydów z klasy średniej, którzy osiedli głównie w Tel Awiwie i kultywowali europejskie przyzwyczajenia i kulturę z kawiarniami i dancingami. I czy to w warszawskiej Adrii, czy w tel awiwskim nadmorskim Casino Galei Aviv Cafe, tańczono do polskich tang!

Zespół wystąpi w składzie:

  • Olga Avigail – śpiew, riq
  • Grzegorz Bożewicz – bandoneon
  • Piotr Malicki – gitara, lutnia arabska
  • Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, cajón

Do słuchania: youtu.be/cps8j5aE8mQ

Wpadnij na Pragę, żeby spędzić czas z muzyką na świeżym powietrzu!

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki z oparciem i krzesła z oparciem i podłokietnikami. Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.

Warto się ubrać odpowiednio do pogody. W przypadku słonecznej pogody zabrać nakrycie głowy.

Sprawdź koncertowy repertuar Sceny letniej!


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.