czw., 25.04.2024

Spacer
udział bezpłatny

Opowiem Ci Historię: spacer

Od zeszłego roku w Muzeum Pragi powstają unikatowe autorskie opowieści o prawym brzegu Wisły. Tworzy je grupa osób, które na co dzień wykonują bardzo różne zawody, mają różnorodne zainteresowania, ale łączy je pasja do opowiadania historii.

13, 14 i 25 kwietnia nasi opowiadacze i opowiadaczki mają kolejne premiery przygotowanych przez siebie historii. To sześć bezpłatnych wydarzeń w formie spacerów i oprowadzań.

Wybierzcie coś dla siebie i zabierzcie znajomych.

Zapisy: forms.office.com/e/YyL9f3VFLD

Zasady zapisów:

• Możesz zapisać się na kilka wydarzeń, ale zadbaj o to, by nie działy się równocześnie. Dzięki temu nie będziesz blokować miejsca innym.
  • Dzieci i osoby do 14 r.ż. mogą wziąć udział w wydarzeniach w towarzystwie dorosłych opiekunów.
  • Czworonogi są mile widziane pod warunkiem, że dobrze się czują z innymi czworonogami.
  • Liczba miejsc na każde wydarzenie jest ograniczona. Jedna osoba może zapisać maksymalnie 3 uczestników wliczając siebie.

Spacer: Historie Targowej
Godz. 17:30-19:00

Pięć kamienic, pięć twarzy Targowej. Wspólnie z opowiadaczami zajrzymy na klatki schodowe, przyjrzymy się historiom powstania budynków, przywołamy głosy dawnych mieszkańców. Odwiedzimy między innymi pozornie skromny budynek z neobarokowymi malowidłami, niezwykle nowoczesną czynszówkę czy kamienicę z belwederkiem. Spacer zakończymy w pracowni Fab Lab, gdzie zobaczymy jak powstały miniaturowe modele wybranych elementów elewacji tych pięciu budynków do samodzielnego złożenia. To zapowiedź plebiscytu „Ulubiona kamienica na Targowej”, który już w czerwcu.

Miejsce zbiórki: na rogu ul. 11 listopada i Targowej

Projekt został zrealizowany ze środków m.st. Warszawy w ramach programu Ochotnicy Warszawscy.