niedz., 14.04.2024

Oprowadzanie
udział bezpłatny

Opowiem Ci Historię: oprowadzania

Od zeszłego roku w Muzeum Pragi powstają unikatowe autorskie opowieści o prawym brzegu Wisły. Tworzy je grupa osób, które na co dzień wykonują bardzo różne zawody, mają różnorodne zainteresowania, ale łączy je pasja do opowiadania historii.

13, 14 i 25 kwietnia nasi opowiadacze i opowiadaczki mają kolejne premiery przygotowanych przez siebie historii. To sześć bezpłatnych wydarzeń w formie spacerów i oprowadzań.

Wybierzcie coś dla siebie i zabierzcie znajomych.

Zapisy: forms.office.com/e/YyL9f3VFLD

Zasady zapisów:

• Możesz zapisać się na kilka wydarzeń, ale zadbaj o to, by nie działy się równocześnie. Dzięki temu nie będziesz blokować miejsca innym.
  • Dzieci i osoby do 14 r.ż. mogą wziąć udział w wydarzeniach w towarzystwie dorosłych opiekunów.
  • Czworonogi są mile widziane pod warunkiem, że dobrze się czują z innymi czworonogami.
  • Liczba miejsc na każde wydarzenie jest ograniczona. Jedna osoba może zapisać maksymalnie 3 uczestników wliczając siebie.

Oprowadzanie: Muzealne piwnice szlakiem włazów kanalizacyjnych
Godz. 11:00-12:00

Podczas spotkania osoby uczestniczące dowiedzą się o początkach kanalizacji na Pradze. Jaka była reakcja mieszkańców na taką innowację? Czy pierwotny plan budowy w całości się powiódł, czy budowniczy i architekci napotkali problemy? Ponadto poznamy historie wybranych włazów kanalizacyjnych z różnych okresów oraz specyfikę ich produkcji. Opowieści będą towarzyszyć historie budynków i ich mieszkańców.

Prowadzenie: Matylda Kuczyńska
Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi

Oprowadzanie po wystawie „Prawobrzeżne
Godz. 12:00-13:00

Kucharki, dozorczynie, bibliotekarki – Praga codzienna

Na wystawie spotykamy się z kobietami zmieniającymi ŚWIAT, więc dla odmiany zapraszam na spotkanie z kobiecą codziennością – dozorczyniami, kucharkami, bazarowymi handlarkami. Znajdzie się także miejsce dla bohaterek romansów, kryminałów i szlagierów podwórkowych.
Punktem wyjścia będą książki, ponieważ w nich znajdziecie wszystko. Stąd będzie słowo o bibliotekach społecznych prowadzonych przez nierzucające się w oczy kobiety. To one włączały mieszkańców Warszawy w obieg kultury światowej.

Prowadzenie: Maria Majewska, Fundacja Zmiana
Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi

Projekt został zrealizowany ze środków m.st. Warszawy w ramach programu Ochotnicy Warszawscy.