sob., 24.08.2019

Oprowadzanie
wstęp z biletem na wystawę stałą

Przez pamięć. | Oprowadzanie po dawnych modlitewniach żydowskich zachowanych przy ul. Targowej

Oprowadzania odbywają się o godz. 15.00, 15.30, 16.30, 17.30.

Prowadzenie: Patrycja Labus-Sidor, etnolog, kustosz w Muzeum Warszawskiej Pragi

Liczba miejsc: ograniczona do 12 osób na jedno zwiedzanie. Prosimy o rezerwację mailową: edukacja.muzeumpragi@muzeumwarszawy.pl. Pierwszeństwo przy zwiedzaniu mają osoby z rezerwacją.

Wstęp z biletem na wystawę stałą w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Start: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52.

Muzeum Warszawskiej Pragi po raz pierwszy bierze udział w Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, organizowanym przez Fundację Shalom.

W sobotę 24 sierpnia planujemy cały dzień wydarzeń.
Chodź z nami na spacer śladami żydowskich mieszkańców Pragi, zwiedź dawne modlitewnie na terenie muzeum. Wieczorem przyjdź na premierę słuchowiska „Ocaleni przez pamięć” o wielokulturowej codzienności warszawskiej Pragi przed drugą wojną światową, następnie zostań na koncercie Pawła Szamburskiego, który zagra ze swoim zespołem nowy program przygotowany specjalnie na tę okazję: własne kompozycje wokół starej muzyki chasydzkiej.