niedz., 16.10.2022

Oprowadzanie
5 zł normalny/3 zł ulgowy

Oprowadzanie kuratorskie | „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”

Grafika. Na górze na różowym tle napis Celina Osiecka. Usługi fotograficzne. Poniżej wielokrotny portret uśmiechniętej Celiny Osieckiej z nałożonym filtrem w różnych pastelowych kolorach.

Fotografka Celina Osiecka jest autorką tysięcy portretów, warszawianek i warszawiaków, wykonanych w zakładzie przy ulicy Zwycięzców na Saskiej Kępie.

Na wystawie pokazane są fotografie z archiwum zakładu Celiny Osieckiej wykonane między 1962 a 2022 rokiem, a także zdjęcia z rodzinnego albumu Celiny Osieckiej. Wystawa przybliża rzemieślniczy aspekt pracy fotografki.

Wystawa „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne” to nie tylko prezentacja sylwetki wyjątkowej warszawianki. To także dokument półwiecza historii rzemiosła fotograficznego. Świadectwo zmian, które zaszły w dziedzinie fotografii, w kulturze, modzie i obyczajowości.

Antonina Gugała artystka, badaczka, mieszka i pracuje w Warszawie. Głównym tematem jej twórczości jest pytanie o rolę dokumentacyjną fotografii i jej wpływ na kształtowanie rzeczywistości. Jest absolwentką Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. W 2016 roku otrzymała stypendium artystyczne m.st. Warszawy. Laureatka konkursu Show OFF (Miesiąc Fotografii w Krakowie, 2018). Książki fotograficzne jej autorstwa trafiły na shortlistę UNSEEN Dummy Photobook Award (2013) oraz dwukrotnie były nominowane do tytułu Fotograficzna Publikacja Roku (2013 oraz 2017).

Informacje praktyczne

Liczba miejsc: 20

Obowiązuje bilet wstępu na wystawę czasową. Bilety dostępne na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, sala wystaw czasowych I p.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.