niedz., 12.12.2021

Oprowadzanie
wstęp bezpłatny

Oprowadzanie kuratorskie ONLINE po wystawie „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”

Tego dnia nie musisz wychodzić z domu, by zwiedzić wystawę „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia” w Muzeum Warszawskiej Pragi. Kuratorki wystawy Jolanta Wiśniewska i Lena Wicherkiewicz opowiedzą o Edwardzie Manitiusie z ekranu twojego komputera lub smartfona.

Jolanta Wiśniewska to starszy kustosz Muzeum Warszawy. Jest kuratorką wielu wystaw w Muzeum Woli i Muzeum Warszawskiej Pragi. Od wielu lat zaangażowana w działania kulturalne na terenie prawobrzeżnej Warszawy, pomysłodawczyni i kierowniczka projektu Prawobrzeżni.

Lena Wicherkiewicz od 2016 roku pracuje w Dziale Opracowania Zbiorów Muzeum Warszawy na stanowisku adiunkta; jest opiekunką kolekcji opakowań firmowych i przedmiotów reklamowych oraz współautorką Gabinetu Opakowań Firm Warszawskich na wystawie głównej Muzeum Warszawy.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie „Rzeczy do zabawy”.

Informacje praktyczne:

Oprowadzanie będzie transmitowane na Facebooku Muzeum Warszawskiej Pragi.