sob., 18.05.2024

Oprowadzanie
udział bezpłatny

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Prawobrzeżne”

Grafika. Żółty napis PRAWOBRZEŻNE na zdjęciu kobiety z chustą na głowie. Zdjęcie ma nałożoną zieloną maskę.

Wystawa „Prawobrzeżne” to opowieść o dziewięciu wyjątkowych kobietach, które zawsze szły własną drogą.

Dziewięć kobiet związanych z prawobrzeżną Warszawą: badaczki i naukowczynie, nauczycielki i społeczniczki, prekursorki zmian. Każda z nich miała inne cele i inną drogę życiową, ale wszystkie pragnęły samodzielnie o sobie decydować. I wszystkie, na różnych etapach życia, były związane z warszawską Pragą. Ich biografie, choć jednostkowe i właściwe czasom, w których żyły, są uniwersalne i nadal inspirują do dokonywania odważnych wyborów.

Po wystawie oprowadzi jej kuratorka – Jolanta Wiśniewska.