sob., 05.03.2022

Oprowadzanie
5 zł

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”

Oprowadzanie po wystawie „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia” przybliży postać Edwarda Manitiusa i losy Wytwórni Zabawek i Wyrobów Zdobniczych założonej w 1926 roku.

Na wystawie pokazano 160 obiektów.

Poprzez figurki zwierząt, projekty, rysunki, gry i zabawki, a także fotografie i wycinki prasowe opowiedziana jest historia nowatorskiego podejścia Edwarda Manitiusa – do projektowania i zabawek, ale też reklamy i modelu prowadzenia firmy. Tłem dla tej wyjątkowej historii jest Praga, gdzie w kamienicy na ul. Kępnej Manitius mieszkał i pracował.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie „Rzeczy do zabawy”.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: bez ograniczeń wiekowych

Limit osób: 15

Wstęp: 5 zł, bilet dokupienia online lub w kasie Muzeum