sob., 11.02.2023

Oprowadzanie
udział bezpłatny

Oprowadzenie po wystawie stałej | Urodziny Pragi

Wystawa stała Muzeum Warszawskiej Pragi to opowieść o prawobrzeżnej Warszawie.

Pokazuje dzieje miasta od XVI wieku do dziś – w oparciu o miedzioryty, obrazy, fotografie i multimedia. Uwagę przykuwa wielka makieta Golędzinowa, Pragi i Skaryszewa prezentująca ich wygląd z drugiej połowy XVIII wieku. Znajdują się tutaj również eksponaty i multimedia związane z lokacją Pragi, tutejszymi bazarami i targami, rzemiosłem, przemysłem, aktywnościami społecznymi, sposobami spędzania wolnego czasu i infrastrukturą.

Zabytkowe piwnice to Archiwum Historii Mieszkańców – anegdoty opowiadane przez prażan.

Część wystawy to także stare żydowskie modlitewnie z zachowanymi malowidłami ściennymi.

Prowadzenie: Anna Mizikowska, Muzeum Warszawskiej Pragi

Bezpłatne bilety do pobrania online lub w kasie biletowej.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 375 Urodzin Pragi.