czw., 12.09.2019

Orkiestra Społeczna zagra w słusznym celu | Scena letnia na Pradze

Zapraszamy na wydarzenie pod nazwą „Orkiestra Społeczna zagra w słusznym celu”. Koncert w Muzeum Warszawskiej Pragi muzycy dedykują inicjatywie Stowarzyszenia Artystów Niewielkiego Formatu „A4”, którzy przygotowują miejsce twórczych działań w kooperatywie z osobami niepełnosprawnymi.

Orkiestra to grupa ludzi, którzy sięgają do swoich umiejętności gry na instrumentach, spotykają się po pracy, żeby grać dla siebie i innych, angażować się społecznie.

Koncert wspiera zbiórkę, a jej celem jest stworzenie miejsca twórczych inicjatyw, które zaciera granice między zamkniętymi środowiskami i otwiera je na wspólne działania.

We współpracy z Warszawskim Kołem Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Stowarzyszenie „A4” zostało najemcą lokalu miejskiego mieszczącego się w kamienicy artystycznej przy Lubelskiej 30/32. Do dyspozycji mają ponad 200m2, planują stworzenie kawiarni, małego studia nagraniowego, przestrzeni przeznaczonej do prowadzenia warsztatów oraz przestrzeni koncertowej.

Jak mówią twórcy inicjatywy: „Mamy ludzi – lubiących się, utalentowanych, rozumiejących, że sztuka i kultura bez budowania wspólnotowości to ślepa uliczka, stowarzyszenie, przez które pozyskujemy granty na działania, dużo wspaniałych kontaktów i wspierających nas instytucji, fortepian i trochę sprzętu, który pozwoli nam wystartować nawet bez grubych milionów, ale wciąż potrzebujemy funduszy na przeprowadzenie remontu umożliwiającego z ruszeniem miejsca.

Bardzo zależy nam na zbudowaniu poczucia wspólnoty wokół tego lokalu, chcemy by osoby z różnych środowisk mogły poczuć się tam „u siebie”, aby było to miejsce twórczych spotkań i wymiany dobrej energii.

Z góry dziękujemy za każdą cegiełkę pomocy i już teraz zapraszamy do wspólnego tworzenia dobrego ducha naszego miejsca!”

Spotkajcie się z nami i Ludźmi CuDOWNymi na koncercie 12 września o godz. 18:00 w Muzeum Warszawskiej Pragi!

Gdzie: dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi

Wstęp: bezpłatny

Więcej o Scenie letniej na Pradze

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń na sierpień!
Kontakt w sprawie dodatkowych informacji: patrycja.labus-sidor@muzeumwarszawy.pl

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.