Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 10.09.2023
11:00–12:30

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
udział bezpłatny

Osiedle Młodych – kolonia artystów powojennej Warszawy

Kto tu mieszkał i tworzył? Wspólnie ze Stowarzyszeniem Flaneur przespacerujemy się po Osiedlu Szaserów. Opowiemy, kto stał za ideą PRL-owskiej meblościanki, kto wykonał gigantyczną mozaikę w Pekinie oraz kto stworzył ikoniczne krzesło „muszelka”. Poznamy historię „Osiedla Bezdomnych Kochanków” i skierujemy oko w stronę tygla artystycznego, który do tej pory pozostawał w ukryciu.

Prowadzący: Cezary Polak – działacz społeczny, znawca i miłośnik Grochowa a także dziennikarz Radia dla Ciebie, współautor „Gro. Atlasu Grochowa”

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o rejestrację przez formularz: forms.gle/8QT4uHUACNLoRCGU9 lub na maila: kontakt@flaneur.org.pl

Miejsce spotkania: przy bloku ul. Szklanych Domów 7

Wydarzenie realizowane przez Stowarzyszenie Badawczo-Animacyjne Flaneur we współpracy z Zarządem Osiedla Szaserów oraz Muzeum Warszawskiej Pragi.

Zadanie publiczne pn. „Oko na sztukę – program kulturalny i odkrywanie dziedzictwa” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Więcej o organizatorze: www.flaneur.org.pl


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.