Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

wt., 14.05.2019
17:00–19:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

Oswajanie miasta. Warszawa na fotografiach niewarszawiaków | Biennale Warszawa

Jeśli jesteś obcokrajowcem mieszkającym w Warszawie albo osobą, która urodziła się i dorastała w innym polskim mieście, a dziś mieszka w Warszawie, zapraszamy Cię na warsztat przygotowany przez ukraińskiego artystę Dimę Łewyckiego.

„Fotografowanie miasta” to warsztat fotograficzny dla wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami doświadczeniami, obrazami i zdjęciami ulubionych miejsc Warszawy, a może innych przestrzeni czy symbolicznych detali, które przypominają im miasto ich pochodzenia.

Będziemy wspólnie analizować i rozmawiać o zdjęciach i klipach wideo wykonanych w Warszawie. Interesuje nas, w jaki sposób oraz z jakich powodów fotografuje się miasto, jak można go doświadczać i oswajać dzięki medium fotografii (prosimy o przygotowanie wyboru zdjęć z własnego, prywatnego archiwum).

Żeby wziąć udział w warsztatach „Fotografowanie miasta” wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można wziąć udział w jednym lub w obu warsztatach: bit.ly/FotografowanieMiastaZapisy

Warsztaty są częścią przygotowań do realizacji audiospaceru, dla których scenografią będą tereny warszawskiej Pragi. Chcemy zaprosić uczestników warsztatów do współpracy przy tworzeniu spaceru.

Języki, którym będziemy się posługiwali podczas warsztatów: polski, ukraiński i angielski.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Kijowska” przygotowanego przez Dimę Łewyckiego i jego współpracowników w ramach programu „Zorganizujmy swoją przyszłość! Biennale Warszawa 2019”.

___________

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.