Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 24.01.2019
18:00–20:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Otwarcie instalacji artystycznych „Universam” i „Port Praski/Obecność”

Po trzech latach funkcjonowania wystawy stałej Muzeum Warszawskiej Pragi zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku zmian.

 

Rozpoczynamy od części „Praskie interpretacje” zlokalizowanej w piwnicach budynków przy ul. Targowej, która w założeniu ma być przestrzenią artystycznego dialogu zarówno z przeszłością jak i współczesnością zmieniającej się Pragi oraz prawobrzeżnych rejonów miasta.

 

W czwartek 24 stycznia 2019 roku o godz. 18.00 zapraszamy na oficjalne otwarcie dwóch instalacji artystycznych – „Universam” i „Port Praski/Obecność”.

 

Pierwsza z nich odwołuje się do społecznego znaczenia, jakiego nabrał zlokalizowany przy Rondzie Wiatraczna, a nieistniejący już dzisiaj Universam Grochów. Całość składa się z trzech ułożonych tematycznie fragmentów filmu Tomasza Knittla oraz rzeźby autorstwa Jana Rusińskiego.

 

Instalacja „Port Praski/Obecność” prezentuje natomiast dokumentację działań „site-specific” Jarka Lustycha prowadzonych w latach 2001–2009 w dziczejącym rejonie dawnego portu. Zabiegi artysty mają charakter afirmatywny, współgrają z przestrzenią, zapraszając do kontemplacji. Instalacja prowokuje też do refleksji nad przemianami tej okolicy, która od 2012 roku jest polem intensywnych działań deweloperskich.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.