Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 23.01.2020
18:00–20:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

Panienki z Saskiej Kępy | Spotkanie z cyklu Prawobrzeżni

 

Zapraszamy na wieczór wspomnień byłych uczennic XII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. Opowiemy o historii i przywołamy klimat niezwykłej szkoły, do której uczęszczały m.in. Olga Lipińska, Ewa Osińska, Barbara Petrozolin-Skowrońska, Maria Szabłowska, czy Magda Zawadzka.

 

Przypomnimy kochanych pedagogów, szkolne przygody, studniówki i matury w trudnych powojennych czasach oraz niezapomniane obozy „Trzynastek”. W tle opowieści pojawi się oczywiście zielona Saska Kępa. „Nasze gimnazjum, chociaż żeńskie było cudowne […] – pisała po latach Agnieszka Osiecka.

Tytuł spotkania nawiązuje do dwutomowego zbioru wspomnień opracowanego przez Małgorzatę Malewicz „Panienki z Saskiej Kępy” (Warszawa 2006 i 2008).

Miejsce: siedziba Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.