czw., 10.05.2018

Wstęp wolny

Cykl: Wokół rewitalizacji | Czy Park Kulturowy jest szansą dla warszawskiej Pragi?

Od 15 lat istnieje w polskim prawodawstwie nowe, ciągle mało popularne narzędzie, które pozwala na ochronę zabytkowego krajobrazu. W Polsce do dziś powołano do życia 36 parków kulturowych. Funkcjonują się różnie, w zależności od konsekwencji i zaangażowania samorządu. Czy da się dzięki nim porządkować przestrzeń i skutecznie chronić zabytki? Jakie dają szanse i jakie niosą problemy?

Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Siwek (Instytut Historii Sztuki UJ / Narodowy Instytut Dziedzictwa OT w Krakowie), współautor krajowego raportu o skuteczności ochrony krajobrazu za pomocą parku kulturowego oraz planów ochrony i zarządzania dla parków w Krakowie i Zakopanem.