sob., 22.04.2023

Spektakl
udział bezpłatny

Piosenka krawca Dawida – program kabaretowy retro

Spotkanie z przedwojenną kulturą żydowską!

Podczas kabaretu wystąpią Wojciech Machnicki, Jacek Pacocha, Przemysław Wojciechowski oraz gość specjalny Zbigniew Rymarz.

Zbigniew Rymarz – rocznik 1927 – przedwojenny kinoman. Jak sam wspominał, w tygodniu świątynię dziesiątej muzy odwiedzał zwykle 7-8 razy. W czasie wojny – łącznik Armii Krajowej.

Debiut muzyczny Zbigniewa Rymarza miał miejsce 31 stycznia 1948 roku w poznańskim Teatrze „Komedia Muzyczna”. W 1958 r. założył telewizyjny Teatrzyk piosenki dla dzieci „Wiolinek”, który prowadził przez dziesięć lat. Jako kompozytor i pianista współpracował z polskimi gwiazdami estrady, m.in. Grażyną Brodzińską, Heleną Grossówną, Martą Mirską, Jaremą Stępowskim, Lidią Wysocką. Przez lata współpracował z londyńskim Polskim Ośrodkiem Społeczno-Kulturalnym. Wychował muzycznie rzesze polskich artystów.

Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że to były lokator z kamienicy przy ul. Targowej 63.

UWAGA! Udział w wydarzeniu na podstawie pobranego bezpłatnego biletu.

Program kabaretowy poprzedzą:

• 15:00-16:30 | Spacer po żydowskiej Pradze – śladami miejsc i dawnych mieszkańców, udział bezpłatny.
  • 16:45-17:15 | Zwiedzanie dawnych żydowskich modlitewni z unikatowymi dekoracjami malarskimi, w oficynie na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi, i projekcja filmu o ich renowacji, udział bezpłatny.

Dowiedz się więcej o żydowskich modlitewniach przy ul. Targowej.