Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 17.11.2018
14:00–17:00

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Pisanie ikon – sposób praski. Moja Praska Madonna

Madonna – symbol macierzyństwa, opiekuńczości nad wszystkimi mieszkańcami Pragi, bez względu na wyznanie. Zainspirowani wizerunkami praskich Madonn wykonamy własne prace z przygotowanych materiałów oraz z materiałów własnych (pamiątek związanych z Pragą np. pudełek z guzikami, serwetek, zdjęć, pocztówek itp.).

Druga część warsztatu pt. Nasza praska Madonna – praca wspólna odbędzie się 30 listopada.

Prowadząca:
Natalia Żychska, artystka malarka, absolwentka warszawskiego ASP. Od maja 2018 prowadzi autorską galerię „Pracownia Gościnna” na ul. Brzeskiej 9 na warszawskiej Pradze. Od 2002 roku rozwija autorski cykl malarski „pornoikonki” (technika własna na starej desce). Dodatkowo prowadzi warsztaty, udziela lekcji rysunku, malarstwa i kompozycji. Ma na koncie scenografie do koncertów i festiwali. Współwłaścicielka projektu MURMUR, zajmującego się malarstwem freskowym i tynkiem artystycznym oraz kultowego klubu muzycznego Centralny Dom Qltury, gdzie organizowała liczne wydarzenia artystyczne. Wykładała kompozycję w Społecznej Akademii Nauk.

Bilety: bezpłatne, obowiązuje rezerwacja: bit.ly/2B8KGuB
Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, sala Penthouse


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.