sob., 04.11.2017

Zajęcia rodzinne
Wstęp 10 zł

Pociągam za sznurki | warsztaty rodzinne

Zajęcia rodzinne w Muzeum Warszawskiej Pragi

Przyglądając się obrazom, przedstawiającym Pragę można zauważyć charakterystyczne dla tej dzielnicy postacie – dzieci bawiące się na podwórkach, kupców z Bazaru Różyckiego, przekupki na ulicach, sportowców na Stadionach, robotników, a na tych dawniejszych również wielu Żydów. W trakcie warsztatów zastanowimy się, jakie osoby najczęściej dziś widzimy na ulicach i spróbujemy zrobić galerię tzw. „typów praskich”. Do wykonania postaci każdy z uczestników wykorzysta formę pajacyka z ruchomymi rękami i nogami. Następnie, poprzez dodanie elementów stroju, mimiki i atrybutów nada jej cechy indywidualne.

Prowadzenie: Bożena Ślaga, scenografka, projektantka kostiumów teatralnych i rekwizytów.

Warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 7-12 lat