Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 28.06.2022 / wt., 05.07.2022
18:00–20:00

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
150 zł

Poza kadrem. Warsztaty kolażowo-zinowe | „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”

Muzeum Pragi i Hekla Studio zapraszają na warsztaty z tworzenia niskonakładowej publikacji od A do Z.

Podczas warsztatów kolażowo-zinowych zaprojektujemy zina „Poza kadrem”. Przejdziemy przez cały proces robienia selfpublishingowej publikacji. Od tworzenia kolaży przy użyciu czarno-białych fotografii Celiny Osieckiej, przez wspólne projektowanie okładki i drukowanie jej w zecerni Muzeum Drukarstwa przy użyciu prasy drukarskiej i żeliwnych czcionek aż do procesu introligatorskiego – zszywania wydrukowanych rozkładówek w formę broszury.

Warsztaty podzielone są na 3 spotkania tematyczne. Warsztaty są prowadzone w 3 częściach i warunkiem udziału jest zakup 3 biletów, nie można dołączać w trakcie, bilety dostępne online.

Zawartość: Wycinamy kolaże!

28 czerwca (wtorek), 18:00-21:00, Muzeum Warszawskiej Pragi

KUP BILET

Na pierwszym spotkaniu będziemy tworzyć kolaże, które będą następnie stanowiły główną zawartość warsztatowej publikacji. W tym celu wykorzystamy czarno-białe portrety wykonane przez Celinę Osiecką, proste formy geometryczne, kolorowe papiery i odręcznie rysowane faktury.

Zecernia: Drukujemy okładki!

30 czerwca (czwartek), 18:00-20:00, Muzeum Drukarstwa

KUP BILET

W trakcie spotkania w zecerni Muzeum Drukarstwa będziemy drukować na prasie drukarskiej nakład okładek i stron tytułowych. Poznamy tradycyjną, analogową technikę druku, która wymaga użycia metalowych czcionek, ręcznego ułożenia tekstu w kaszcie, nadania farby i ręcznego odbicia liter na specjalnej prasie.

Introligatornia: Zszywamy ziny w całość!

5 lipca (wtorek), 18:00-20:00, Muzeum Drukarstwa

KUP BILET

Ostatnim etapem tworzenia niskonakładowej publikacji będzie proces introligatorski – bigowanie i zszywanie zinów metodą broszurową. Jest to prosta metoda introligatorska, którą można z łatwością powtórzyć samodzielnie do stworzenia notesu, zeszytu, zina.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Zapewniamy wszystkie materiały do pracy.

Dla kogo: dla młodzieży i dorosłych

Limit osób: 8 uczestniczek / uczestników

Koszt: 150 zł za udział w 3 spotkaniach, warsztaty są prowadzone w 3 częściach i warunkiem udziału jest zakup 3 biletów, nie można dołączać w trakcie, bilety dostępne online.


Warsztaty towarzyszą wystawie „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”.

Grafika. Na górze na różowym tle napis Celina Osiecka. Usługi fotograficzne. Poniżej wielokrotny portret uśmiechniętej Celiny Osieckiej z nałożonym filtrem w różnych pastelowych kolorach.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.