czw., 24.10.2019

wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru online

Pracownia Rzemieślnicza | Zielone rzemiosło – Zaprojektuj i uszyj naturalną zabawkę termofor

Uczestnicy warsztatów wykonają przytulankę idealną na zimowe wieczory. Zabawka będzie zawierała wkład wypełniony ekologicznymi pestkami wiśni, które w razie potrzeby mogą zamienić się w ciepły termofor lub zimny okład. Na warsztatach dostępny będzie gotowy wykrój do zabawki, który własnoręcznie uszyjemy i ozdobimy według indywidualnych preferencji. Będziemy pracować na tkaninach lnianych, które są wytrzymałe, przepuszczają powietrze, mogą być gotowane i prasowane. Będziemy szyli ręcznie i maszynowo, mile widziane osoby z własną maszyną do szycia.

Cykl Zielone rzemiosło to wykłady, warsztaty i debaty organizowane w ramach Pracowni Rzemieślniczej. Cykl promuje zrównoważone projektowanie dla prototypowania i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych.

To autorski program Eweliny Czaplickiej Ruduchy. Na warsztaty zapraszamy projektantów, studentów szkół artystycznych, młodzież szkół ponadpodstawowych, pasjonatów, ludzi nowej fali rzemiosła, osoby szukające innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

Prowadzenie: Ewelina Czaplicka Ruducha, projektantka zaangażowana w program Projektowanie z rzemiosłem

Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki online i w kasie Muzeum

Liczba miejsc: 10

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.