Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 21.10.2017
18:00–20:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

Praga Gada o bazarze

Fragment noweli graficznej "Kulty cargo PRL". Na Bazarze Różyckiego zjawia się Terminator

O najbardziej osobliwych przedmiotach i usługach, jakie można było nabyć na Bazarze Różyckiego w okresie międzywojennym oraz w PRL, opowiedzą najstarsi prażanie (90+) i ich nieco młodsi koledzy.

Na dużym ekranie, z towarzyszeniem muzyki, widzowie zobaczą komiks „Kulty cargo PRL” stworzony na podstawie autentycznych relacji klientów bazaru. Scenarzysta i twórca Fundacji Animacja, Przemysław Olszewski oraz łódzki rysownik (znany z reedycji „Kajka i Kokosza”), Sławomir Kiełbus, opowiedzą o tym, jak na bazie wspomnień prażan powstawał komiks.

Krewcy prażanie w sile wieku wykonają słuchowisko na żywo przybliżające osobliwości Bazaru Różyckiego opisane przez Stefana Wiecha Wiecheckiego. Dla osób przybyłych punktualnie Fundacja Animacja przygotowała praski poczęstunek. Wstęp wolny!

W załączeniu kadry z noweli graficznej „Kulty cargo PRL” (miejsce akcji bazar Różyckiego a na nim Terminator) która weszła w skład albumu „Praga Gada. O pokoju”. I różne grafy tematyczne np. z panią Cieszkowską lat 96, naszą fanką.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.