niedz., 03.12.2017

Spacer

Praski spacer literacki z Pawłem Duninem-Wąsowiczem

Praski spacer literacki z Pawłem Duninem-Wąsowiczem

Co w Pradze było i jest ciekawe dla pisarzy? Którzy z nich mieszkali tu kiedyś, którzy mieszkają współcześnie i co z tego wynikło dla literatury?Czy bazar, stadion, park praski to to miejsca „literaturogenne”? Kiedy Szmulki przestały być w książkach tłem dla proletariackich sag, a stały się ulubionym żerowiskiem fantastów? O tym i wiele więcej opowie Paweł Dunin-Wąsowicz, pisarz, redaktor i wydawca.

Zbiórka: przed wybiegiem Miśków w alei Solidarności