czw., 09.12.2021

wstęp bezpłatny

Praskie czwartki online: Repliki drewnianych zabawek | Rzeczy do zabawy

Podczas trwania wystawy „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia” gościć będziemy cenionych specjalistów, którzy opowiedzą o Edwardzie Manitiusie z własnej perspektywy badawczej.

Wykłada Paweł Jasiewicz, wykładowca na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2015 roku we współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi prowadzi studencki program Projektowanie z rzemiosłem. Jest absolwentem kierunku Projektowanie Mebli w Buckinghamshire New University w High Wycombe, (UK-2007) i Wzornictwa Przemysłowego w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej (PL-2006).

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie „Rzeczy do zabawy”.

Informacje praktyczne:

Wykład będzie transmitowany na Facebooku Muzeum Warszawskiej Pragi.