sob., 11.02.2023

Gra miejska
udział bezpłatny

Praskie kalambury i tort! | Urodziny Pragi

Praskie Kalambury, czyli wydarzenie dla maniaków i maniaczek Pragi, praskiej historii, klimatu i lokalnych „smaczków”. Jak sama nazwa wskazuje „kalambury”, to gra towarzyska, często drużynowa, polegająca na odgadywaniu haseł rysowanych lub przedstawianych gestami i mimiką przez jednego z graczy (słownik języka polskiego). W ramach praskiej odmiany tej zabawy będziemy koncentrować się na wątkach i skojarzeniach bardzo, bardzo lokalnych i charakterystycznych dla Pragi jubilatki.

Jak pokazać bez słów wybieg dla misiów, czy słowo „ciuchy”? Kombinujcie!

ZGŁOSZENIA! Do 10 lutego do godz. 15:00 przyjmujemy zapisy od osób indywidualnych i grup: urodzinypragi@gmail.com.

Z zebranych zgłoszeń utworzymy pięć drużyn konkurujących między sobą o zwycięstwo w pokazywaniu Pragi na migi lub rysunkowo.

Przyjdźcie z rodziną i znajomymi!

Rozgrywka z udziałem publiczności zakończy się wspólnym odśpiewaniem nieformalnego hymnu Pragi z Kosmiczni Warszawa (Małolepszy&Kwazar) oraz urodzinowego „Sto lat!”.

Nie zabraknie też tortu, który przygotowuje niezrównana Cukiernia Strzałkowscy.

Za udział w rozgrywce dla drużyn przewidziane są nagrody złożone z fantów od Organizatorów Urodzin (m.in. publikacje Muzeum Warszawy, przypinki Stowarzyszenia Gwara Warszawska itp.).

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 375 Urodzin Pragi.