Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 22.09.2022
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp bezpłatny

PRAWOBRZEŻNI: Białołęka w wycinkach

Zapraszamy na rozmowę o nowej książce o historii Białołęki, wydanej przez Fundację AVE. Opowiemy o codzienności i niezwykłych wydarzeniach, mieszkańcach i przybyszach wciąż mało znanych rejonów miasta.

– To prawdziwy varsavianistyczny cymes – zapowiada Bartłomiej Włodkowski, prezes organizacji – drugi tom „Białołęki w wycinkach”! Pierwszy został wydany w 2018 roku i rozszedł się jak świeże bułeczki. A wyszperane przez Wiesława Tomczaka, mieszkańca Tarchomina i zapalonego genealoga, artykuły z dawnej prasy od XVIII do początku XX wieku dostarczyły mnóstwa ciekawostek o tej okolicy. I tak samo jest teraz. Od chwili wydania pierwszego tomu zgromadziliśmy z Wiesławem kolejny fascynujące zestaw informacji, zwłaszcza o XIX-wiecznych Płudach!

Goście spotkania: Wiesław Tomczak i Bartłomiej Włodkowski (Fundacja Ave)

Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52


Wydarzenie z cyklu „Prawobrzeżni”, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Koordynacja projektu: Jolanta Wiśniewska


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.