sob., 24.06.2023

Spacer

PRAWOBRZEŻNI: Praga I – Praga II. Twórcy i mieszkańcy

W trakcie spaceru przyjrzymy się dwóm powojennym praskim osiedlom. Poznamy sylwetki architektów, spróbujemy porównać idee, środowiska i konteksty tych bardzo charakterystycznych projektów. Spotkamy także ich mieszkańców i przekonamy się, jak żyje się tam obecnie.

Prowadzenie: Franciszek Płóciennik

Miejsce zbiórki: ul. Targowa 74 (przed DKP)

UWAGA: Udział w spacerze na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub online.

Zdjęcie: Dziewczynka na rowerze na placu Leńskiego (ob. placu Hallera), około 1972 roku, fot. J. Romaniuk, żródło: tubylotustalo.pl

Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektów rewitalizacyjnych m.st. Warszawy.