Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 16.07.2022
11:00–13:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 zł

PRAWOBRZEŻNI: Praskie kamienice i przedsiębiorcze prażanki

Historia Pragi to nie tylko głośne męskie nazwiska, ale również kobiety, które właśnie tutaj działały, podejmowały różnorodne inicjatywy, realizowały pomysły na życie. Chociaż ich aktywność do pewnego czasu była niemalże niewidoczna, to odegrały ważną rolę w dziejach dzielnicy.

Podczas spaceru poznamy praskie kamienice oraz związane z nimi przedsiębiorcze kobiety, także te dotychczas mniej znane.

Prowadzenie spaceru: Monika Wesołowska

Informacje praktyczne

Miejsce zbiórki: przed budynkiem ul. Targowa 5

UWAGA: Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub online.


Fotografia: Lodziarnia przy ul. Targowej 5, 1947, ze zbiorów rodzinnych M. Kulisiewicza

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Archiwum Społecznego Muzeum Warszawskiej Pragi. Każdy może je współtworzyć. Jeśli posiadasz w domowym archiwum zdjęcia, na których widać prawobrzeżną Warszawę, przynieś je do Muzeum Warszawskiej Pragi! Więcej informacji.


Przeczytaj biografie prawobrzeżnych mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.