sob., 16.07.2022

Spacer

PRAWOBRZEŻNI: Praskie kamienice i przedsiębiorcze prażanki

Historia Pragi to nie tylko głośne męskie nazwiska, ale również kobiety, które właśnie tutaj działały, podejmowały różnorodne inicjatywy, realizowały pomysły na życie. Chociaż ich aktywność do pewnego czasu była niemalże niewidoczna, to odegrały ważną rolę w dziejach dzielnicy.

Podczas spaceru poznamy praskie kamienice oraz związane z nimi przedsiębiorcze kobiety, także te dotychczas mniej znane.

Prowadzenie spaceru: Monika Wesołowska

Informacje praktyczne

Miejsce zbiórki: przed budynkiem ul. Targowa 5

UWAGA: Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub online.

Fotografia: Lodziarnia przy ul. Targowej 5, 1947, ze zbiorów rodzinnych M. Kulisiewicza

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Archiwum Społecznego Muzeum Warszawskiej Pragi. Każdy może je współtworzyć. Jeśli posiadasz w domowym archiwum zdjęcia, na których widać prawobrzeżną Warszawę, przynieś je do Muzeum Warszawskiej Pragi! Więcej informacji.

Przeczytaj biografie prawobrzeżnych mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.