Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 15.10.2022
10:00–14:00

Wycieczka
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 zł

PRAWOBRZEŻNI: Śladami Sprawiedliwej Matyldy Getter

Zapraszamy na kolejną wyprawę z cyklu „Prawobrzeżni”. Podczas niej odkryjemy postać wyjątkowej kobiety.

Matka Matylda Getter (1870-1968), franciszkanka Rodziny Maryi i działaczka społeczna, nazywana była przez warszawian „Matusią”, choć niektórzy twierdzą, że była raczej prawdziwym generałem. Dzięki niej przed wojną powstało m.in. ponad dwadzieścia placówek opiekuńczych i edukacyjnych w Białołęce, Aninie, Płudach, Brwinowie, a nawet w Wilnie.

W czasie okupacji udało jej się uratować niemal dwa tysiące dzieci żydowskich! Jak? O tym dowiecie się Państwo podczas wycieczki zabytkowym „ogórkiem” po Pradze, Śródmieściu, Woli i Białołęce.

Prowadzenie: Bartłomiej Włodkowski (Fundacja AVE)

Informacje praktyczne

Koszt biletu: 5 zł

UWAGA: Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub online.

Bilety w sprzedaży będą na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Miejsce zbiórki i powrotu: przed Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52


Organizator: Muzeum Warszawskiej Pragi – oddział Muzeum Warszawy

Koordynacja projektu: Jolanta Wiśniewska

Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku. 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.