czw., 31.08.2023

Pokaz filmowy
udział bezpłatny

Premiera filmu: „Ścieżki życia” | Warszawa Singera

Jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na warszawskiej Pradze to żydowski cmentarz na Targówku. Zawiła historia tego niezwykłego miejsca dzieje się również współcześnie.

Premiera niezwykłego filmu dokumentalnego „Ścieżki życia” w reżyserii Krzysztofa Gajewskiego. Opowieść o pracach archeologicznych na praskim cmentarzu, które to wydobywają z zapomnienia dawszy kształt tego miejsca.

Po premierze filmu odbędzie się dyskusja z udziałem osób, które opowiedzą o pracy na Targówku. W spotkaniu wezmą udział:

• reżyser – Krzysztof Gajewski,
  • Aleksandra Janus – prezeska Fundacji Zapomniane,
  • Aleksander Schwarz – przedstawiciel Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy,
  • Szymon Lenarczyk – archeolog,
  • Remigiusz Sosnowski – dyrektor Cmentarza Żydowskiego na Bródnie, członek zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie,
  • Jan Żółtowski – prezes Fundacji Dziedzictwa Kulturowego.

Bilety do pobrania od 19 sierpnia. Dostępne w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub online.

Wydarzenie w ramach 20. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Stanowi część działań w ramach projektu Muzeum Warszawskiej Pragi „Prawobrzeżni”.