Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 07.02.2019
18:00–20:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Premiera książki „Co dzień świeży pieniądz, czyli dzieje bazaru Różyckiego”

Czy cała dzielnica może wspólnie napisać książkę?

Od ponad dziesięciu lat zespół Laboratorium Reportażu Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego zbiera relacje świadków i uczestniczek wydarzeń związanych z bazarem. Dzięki nim powstała polifoniczna powieść reportażowa, która oddając głos swoim bohaterom i bohaterkom ukazuje historię tego miejsca z rozmaitych punktów widzenia.

Pomysłodawcą powieści i znawcą bazaru Różyckiego był Marek Nowakowski, pisarz i wykładowca Laboratorium. Jej autorem, reżyserem i dyrygentem został Marek Miller. Tworząc przed laty Laboratorium Reportażu jako ośrodek eksperymentów i poszukiwań wyznaczył mu trzy cele: zbiorową pracę nad tekstem, multimedialny styl opowiadania oraz penetrowanie przestrzeni między dziennikarstwem a pisarstwem. Przedstawiana czytelnikom i czytelniczkom powieść jest zatem eksperymentem. Czy udanym?

Zapraszamy do udziału w spotkaniu i zabrania głosu. Fragmenty książki będą czytane przez Marcina Kwaśnego oraz Zbigniewa Patelaka. Wydarzenie organizowane jest w ramach tegorocznej edycji Urodzin Pragi. Całość poprowadzi Jarek Spacerolog Praski z Praskiej Ferajny.

 

Organizatorzy: Muzeum Warszawskiej Pragi, Urodziny Pragi i Laboratorium Reportażu. Współwydawcą książki jest Narodowe Centrum Kultury.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.