Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 15.03.2018
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi

Prof. Jan Bohdan Chmielewski. Wspomnienie o praskim rzeźbiarzu | Prawobrzeżni

Spotkanie z cyklu Prawobrzeżni | Wstęp wolny

Prof. Jan Bohdan Chmielewski (1927-2014) – artysta rzeźbiarz, profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, autor wielu pomników, medali, monet i tablic pamiątkowych. Urodzony w Grodnie, przez ponad pięćdziesiąt lat mieszkał i tworzył na warszawskiej Pradze. W jego pracowni przy ul. Skoczylasa powstawały nie tylko warszawskie pomniki Jana Korczaka, czy gen. Marii Wittek, ale też projekt… laski marszałkowskiej. W czasie kolejnego spotkania z cyklu „Prawobrzeżni” opowiemy o Profesorze, jego życiu, wyborach, pracy i pasjach, o latach spędzonych na Pradze. Jana Bohdana Chmielewskiego wspominać będą przyjaciele: Zbigniew Wilma i Paweł Łucenko. Gościem specjalnym wieczoru będzie Pani Lidia Chmielewska. Prowadzenie: Tomasz Bylicki. Koordynacja projektu: Jolanta Wiśniewska.

Spotkanie zilustrują unikatowe fotografie ze zbiorów prywatnych Lidii Chmielewskiej i Pawła Łucenki oraz fragment wystawy udostępnionej przez Muzeum Okręgowe im. Marii Konopnickiej w Suwałkach i medale z kolekcji Tomasza Bylickiego.

Zdjęcia: P. Łucenko


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.