Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pt., 13.08.2021
20:00–21:30

Pokaz filmowy
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 PLN

Projekcja filmu „Róg Brzeskiej i Capri”

Film Krzysztofa Wojciechowskiego to pozycja obowiązkowa dla wszystkich którzy chcą poznać realia Pragi lat 70.  Historia przenosi nas w czasy wielkich przemian na Pradze. Bohaterami są niezwykle barwni mieszkańcy przeznaczonych do wyburzenia kamienic. W ich role wcielili się autentyczni prażanie i prażanki. Czy są podobni do postaci z fotografii Alberta Krystyniaka? Przekonajcie się sami!

Projekcję filmu poprzedzi krótkie wprowadzenie Adama Lisieckiego, kuratora wystawy “Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka”, prażanina z okolic ul. Brzeskiej.

Wydarzenie odbywa się w ramach Sceny Letniej na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi. 

 


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.