pt., 16.07.2021

Pokaz filmowy
5 PLN

Projekcja filmu “Róg Brzeskiej i Capri”

Film Krzysztofa Wojciechowskiego to pozycja obowiązkowa dla wszystkich którzy chcą poznać realia Pragi lat 70.  Historia przenosi nas w czasy wielkich przemian na Pradze. Bohaterami są niezwykle barwni mieszkańcy przeznaczonych do wyburzenia kamienic. W ich role wcielili się autentyczni prażanie i prażanki. Czy są podobni do postaci z fotografii Alberta Krystyniaka? Przekonajcie się sami!

Projekcję filmu poprzedzi krótkie wprowadzenie Adama Lisieckiego, kuratora wystawy “Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka”, prażanina z okolic ul. Brzeskiej.

Wydarzenie odbywa się w ramach Sceny Letniej na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.