Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 04.12.2021
16:00–17:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp bezpłatny

Promocja książki „Rzeczy do zabawy”

Publikacja towarzysząca wystawie czasowej „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia” to krótkie podsumowanie kilkuletniej pracy badawczej kuratorek wystawy Jolanty Wiśniewskiej i Leny Wicherkiewicz. Podczas spotkania promocyjnego dowiemy się więcej o tajnikach ich pracy, najbardziej zaskakujących odkryciach związanych z Edwardem Manitiusem, przytoczymy wiele interesujących historii, które towarzyszyły powstaniu wystawy i publikacji.

Jolanta Wiśniewska to starszy kustosz Muzeum Warszawy. Jest autorką i współautorką wystaw i publikacji. Zajmuje się historią warszawskich (w tym prawobrzeżnych) rodów i postaci.

Lena Wicherkiewicz od 2016 roku pracuje w Dziale Opracowania Zbiorów Muzeum Warszawy na stanowisku adiunkta. Jest opiekunką kolekcji opakowań firmowych i przedmiotów reklamowych oraz współautorką Gabinetu Opakowań Firm Warszawskich na wystawie głównej Muzeum Warszawy.

Spotkanie poprowadzi Karolina Jusińska, adiunkt Muzeum Warszawy, kuratorka wystaw i wydarzeń kulturalnych.

Wydarzenie będzie streamingowane na Facebooku Muzeum Warszawskiej Pragi.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie „Rzeczy do zabawy”.

Informacje praktyczne:

Limit miejsc: 40 osób

Wstęp wolny, wejściówki będą dostępne na tydzień przed wydarzeniem

Miejsce: sala konferencyjna, wejście od dziedzińca Muzeum Warszawskiej Pragi

Sprawdź inne wydarzenia w ramach Zrób sobie prezent.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.