Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 21.08.2021
11:00–14:00

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 PLN

Prototypowanie z tkanin alternatywnych: kosmetyczka i etui na karty. Warsztaty Zielone rzemiosło

Grafika. Na białym tle czarne i zielone liście. a jednym liściu napis Zielone rzemiosło

Warsztat z cyklu: Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy

Z użyciem nowoczesnych zamienników skóry (korko i washpapy) stworzymy klasyczne wyroby kaletnicze według przygotowanych wykrojów. Będzie to okazja by sprawdzić jak zachowują się te materiały, gdy zastosujemy wobec nich tradycyjne metody montażu. Wszystkie materiały zapewniamy na miejscu, a gotowe wyroby będzie można zabrać ze sobą do domu.

Miejsce: Warsztaty stacjonarne w sali konferencyjnej Muzeum Warszawskiej Pragi, w zgodzie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

Obejrzyj tutorial i działaj:

Wykrój do pobrania w pliku PDF (70 KB).


Cykl Zielone rzemiosło to warsztaty w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Promuje zrównoważone projektowanie dla poszukiwania rozwiązań technologicznych i materiałowych. To autorski program Eweliny Czaplickiej Ruduchy, realizowany we współpracy z kuratorką Katarzyną Chudyńską – Szuchnik.

Odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.