sob., 19.11.2022

Spektakl

Przygody Sindbada Żeglarza

W sobotę Muzeum gości spektakl przygotowany przez Fundację Bez Wizy w ramach projektu Warszawski miszmasz.

Spektakl oparty na opowieści Bolesława Leśmiana. „Przygody Sindbada Żeglarza” wydają się być przeznaczone głównie dla dzieci, ale dorośli z pewnością  nie będą rozczarowani. Akcja toczy się w tajemniczym klimacie Orientu, bohater dociera do wielu dziwnych krain, a baśniowy świat mieści się w wiklinowym kufrze. Pełną urody historię snują głównie lalki i symboliczne przedmioty, przenosząc widzów w krainę tysiąca i jednej nocy. Spektakl wykorzystuje marionetki płaskie i zakłada interaktywne działania z widzami – dzieci podpowiadają dalszy ciąg przedstawienia i kolejne przygody bohatera. Po przedstawieniu każda rodzina wspólnie stworzy świat Sindbada: bohaterów, stwory i egzotyczne zwierzęta.