czw., 09.05.2019

Spacer
Wstęp wolny

Ptaki Pragi. Spacer ze Stanisławem Łubieńskim | Praga – mikroodkrycia geograficzne

Przygoda kryje się bliżej, niż myślisz! W trakcie cyklu naszych spacerów, wycieczek i mikrowypraw po Pradze i okolicach poznamy miejsca mało znane, egzotyczne, dzikie i zaskakujące. Odetchniemy trochę od zgiełku miasta nie wyściubiając z niego nosa. Zobaczymy, co może się kryć w miejskich zaroślach i poznamy nietypowych sąsiadów, którzy dzielą z nami przestrzeń miejską.

Pierwszy ze spacerów poprowadzi Stanisław Łubieński, ptasiarz, przyrodnik, autor książki „Dwanaście srok za ogon”. Podczas spaceru po okolicy Portu Praskiego będziemy nasłuchiwać i podglądać, jakie gatunki ptaków zamieszkują praskie i nadwiślańskie plaże, chaszcze i drzewa.

Wstęp wolny!

Zbiórka przy wyjściu ze stacji metra Stadion Narodowy (od strony ul. Zamoyskiego)

Spacer organizowany w ramach cyklu „Wokół rewitalizacji”