niedz., 14.07.2024

Spacer
udział bezpłatny

Purée z dżemem – Kamionek śladem dawnych kawiarni i restauracji | Opowiem Ci historię

Małe kultowe budki z zapiekankami, stołówki przy dawnych zakładach przemysłowych, ulubione małe knajpki – cały wachlarz smaków i różnych odmian nostalgii. Odwiedzimy nieistniejący Kamionek, gdzie prawie co kilkadziesiąt metrów kiedyś działał jeszcze w latach 80. jakiś większy i mniejszy zakład gastronomiczny. Dowiemy się m.in. gdzie można było zjeść najlepsze śledzie, gdzie można było wypić piwko przy Sinfonii Varsovii, a także jaką ofertę kulinarną oferował Dworzec Wschodni.

Oprowadzi nas Marcin Jaszczyński, licencjonowany przewodnik po Warszawie a także wolontariusz Muzeum Warszawskiej Pragi, opowiadacz muzealny.

Miejsce zbiórki: wejście do kas Dworca Wschodniego od strony Lubelskiej

Pytania, uwagi, kontakt: ewelina.bartosik@muzeumwarszawy.pl

Fot. zbiory prywatne Andrzeja Pinkusa, lata 80. W tle okna kawiarni „Walentyna” („Pod Palmą”)  przy ul. Grochowskiej 243/245, Witryna: Grochów.