pt., 24.05.2024

Robimy wieszak. Warsztaty stolarskie z Anną Berą

Na warsztatach zrobisz wieszak własnego pomysłu przy pomocy typowych stolarskich metod i narzędzi jak piły, młotki, wiertarki. Będziesz pracować w drewnie, w jego naturalnej postaci. Poszczególne elementy połączysz na kołki stolarskie i klej.

Autorska formuła warsztatów została opracowana przez Annę Berę projektantkę, rzeźbiarkę i stolarza. Samodzielność, doświadczanie swojej siły, nauka przez próbowanie to idee bliskie prowadzącej:

„Staramy się iść za uczestnikiem i pomagać mu w doświadczaniu procesu realizacji własnego pomysłu. Wierzymy, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc!”.

Wykonane podczas warsztatów prace staną się własnością uczestników.

Anna Bera jest absolwentką Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz technikiem snycerzem, a także członkinią stowarzyszenia polskich rzemieślników Nów. Nowe Rzemiosło, wykładowczynią warszawskiej School of Form (SWPS) oraz stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2014 roku prowadzi własna pracownię i studio projektowe Anna Bera, od 2015 – rownież markę oferującą warsztaty stolarskie – Dzikie Dzieci.

Rzemieślniczki z Pragi

Przeczytaj wywiad z Anną Berą przeprowadzony w ramach projektu Rzemieślniczki z Pragi.

Warsztaty są kontynuacją projektu dokumentacyjnego Rzemieślniczki z Pragi. Jego bohaterkami jest sześć rzemieślniczek tzw. nowej fali rzemiosła, które prowadzą pracownie po prawej stronie Wisły i znajdują się na Mapach Rzemieślników Pragi Północ lub Pragi Południe: rzemieslnicy.waw.pl.

Koordynatorką projektu Rzemieślniczki z Pragi jest kustoszka Katarzyna Chudyńska-Szuchnik.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.