Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 06.12.2018
18:00–19:30

Wykład
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Rosyjska dobroczynność w prawobrzeżnej Warszawie na przełomie XIX i XX wieku

Pierwszy z cyklu trzech wykładów Andrzeja Buczyńskiego poświęcony będzie działalności dobroczynnej Rosjan na Pradze na przełomie XIX i XX wieku. W tym okresie, prócz tradycyjnie angażującej się w tę sferę cerkwi prawosławnej, pojawiły się na Pradze różne rosyjskie stowarzyszenia. Ich działalność była ściśle kontrolowana przez carską administrację rządową, która mimo że sama nie mogła sprostać ogromowi zadań, to nie chciała utracić monopolu na działalność społeczną .

 

Prowadzenie: Andrzej Buczyński jest pracownikiem Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. To autor publikacji varsavianistycznych, których tematyka związana jest z dziedzictwem prawosławnym i carskim. W swojej pracy naukowej dotyka kwestii kulturowych, historycznych i obyczajowych.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.