Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 06.02.2020
18:00–20:00


Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

„Do rzemieślnika, na Pragę” – premiera zaktualizowanej mapy rzemieślników Pragi Północ

Mapa praskich rzemieślników zawiera informacje kontaktowe o szewcach, krawcach, kuśnierzach, stolarzach, czy też przedstawicielach unikatowych branż jak kowalstwo artystyczne, sztukatorstwo, witrażownictwo, bieliźniarstwo.

Nowa mapa jest aktualizacją tej opublikowanej w czerwcu 2016 roku, na której znalazło się 61 pracowni. Na obecnej liczba zakładów powiększyła się do 70 warsztatów. Niestety w trakcie ostatnich lat zamknęło się też kilkanaście cennych warsztatów na terenie dzielnicy, a niektóre z nich wyprowadziły się w inne miejsca.

W trakcie spotkania opowiemy, co się zmieniło na mapie, zaprosimy również młodych rzemieślników, aby zaprezentowali swoje warsztaty i wyroby, a tych najstarszych uhonorujemy dyplomami.

 

Mapa rzemieślników została przygotowana przez Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze we współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Radą Seniorów dzielnicy Praga Północ, jako promocja zanikającej kultury rzemieślników miejskich. Jest to działanie spójne z programem muzeum: Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy, programem dydaktycznym Projektowanie z rzemiosłem oraz Pracownią Rzemieślniczą.

Miejsce spotkania: sala konferencyjna Muzeum Warszawskiej Pragi.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.