czw., 04.04.2019

Rzemiosło: nowa fala i end-upy – prezentacja badania

Narzędzia grawerskie

W jakim stanie jest rzemieślnicze zaplecze prawobrzeżnej Warszawy? Jak się zmienia? Jak długo będziemy mogli z niego korzystać? W trakcie spotkania przedstawimy wyniki badania, w którym przeanalizowaliśmy 100 zakładów rzemieślniczych z Pragi Północ oraz Pragi Południe. Dane pochodzą z lat 2015–2018, zaś wyniki badania zostały opublikowane jesienią 2018 roku przy okazji wystawy „Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem.”

Zestawienie obejmuje zagadnienia dotyczące drogi do zawodu, ciągłości funkcjonowania warsztatu, rzemieślniczych end-upów, lokalizacji i profili zakładów, podejścia do transferu umiejętności. W trakcie wykładu zaprezentujemy dokumentację warsztatów w formie zdjęć oraz relacji wideo. Spotkanie odbywa się w ramach European Artistic Crafts Days.

Wydarzenie promuje także publikację towarzyszącą wystawie „Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem”. Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom spotkania wręczymy bezpłatny egzemplarz.

Prowadząca: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, adiunktka Muzeum Warszawskiej Pragi, kuratorka programu „Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy” oraz wystawy „Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem”.

Muzeum Warszawskiej Pragi, sala penthouse, II p. budynek A